Co warto wiedzieć o obstawianiu e-sportu? Poradnik bukmacherski 2021

Coraz więcej początkujących interesuje się e-sportem – głównie dlatego, że w czasie kolejnego lockdownu nie mogą ekscytować się standardowymi zawodami, z racji ich odwołania. Co więc warto wiedzieć o obstawianiu e-sportu?

Co warto wiedzieć o obstawianiu e-sportu? Poradnik bukmacherski 2021

Zacznijmy od tego, czym właściwie są e-sporty

Cóż, to sport oparty głównie na grach komputerowych. E-sport od pierwszej dekady XXI wieku przyciągnął wiele osób do tej formy rozgrywki a w zawodach bierze udział coraz więcej profesjonalnych drużyn, dlatego rynek e-sportu rozwija się w zastraszającym tempie. Oznacza to, że coraz więcej osób poważnie traktuje tę kategorię sportu. W okresie wakacyjnym popularność rozgrywek (i zakładów) e-sportowych jest szczytowa, ponieważ w ostatnich latach nie ma zawodów sportowych (podziękować możemy tu pandemii), dlatego też znudzeni gracze i fani często wybierają taką formę rozrywki.

sts kod promocyjny na bonus
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Jak zacząć obstawiać e-sporty?

Zakłady na e-sporty zwykle wymagają zastosowania nieco innych metod obstawiania, niż zakłady tradycyjne. Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, jest rozważenie rodzaju e-sportu, na który chcemy postawić, czy jest to mecz czy pojedynek wybranych e-sportowców. Ważny jest też rodzaj e-sportu, na który chcemy postawić, czy nawet zakład, na który chcemy umieścić w trakcie gry. Z reguły zakłady na e-sport są polecane dla graczy, którzy mają już pewną wiedzę zarówno o wybranym tytule, jak i o samym obstawianiu.

Przed postawieniem warto też sprawdzić typy dotyczące e-sportów, najnowsze bonusy i promocje od wybranego bukmachera, bo w ten sposób zysk z zakładu może być wyższy. Obstawiając zakłady e-sportowe musimy również śledzić ruchy wybranej drużyny (lub zawodników) i zapisywać wszystkie informacje w formie statystycznej – liczbę zwycięstw i porażek, ich błędy itp.

Następnie chcemy sprawdzić popularność gier, w których bierze udział nasz zespół. Jest to temat, który jest często pomijany, ale czasami gra przybiera niespodziewany obrót spraw, gdy wybrana drużyna e-sportowa celowo przegrywa, aby zarobić więcej (z łapówki od drugiej drużyny). Oczywiście zdarza się to coraz rzadziej, ale nadal może się wydarzyć. Ostatnim krokiem, jaki musimy zrobić, jest zastanowienie się, ile pieniędzy zainwestować w grę.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Wiedza o e-sporcie, którą warto mieć

Na przykład załóżmy, że zaczynasz obstawiać jedną z najpopularniejszych gier e-sportowych, takich jak Counter Strike : Global Offensive. Aby wybrać odpowiedni typ zakładu, musimy poświęcić co najmniej kilka tygodni na zrozumienie mechaniki gry, składu drużyny i strategii gry. Tylko w ten sposób możemy łatwo przewidzieć, która drużyna wygra – chociaż zawsze należy pamiętać, że nikt nie może zagwarantować, że Twój zakład u legalnego bukmachera się powiedzie.

Pamiętaj też, że twój zakład powinien być oparty przede wszystkim na dokładnej analizie drużyny e-sportowej, na którą chcesz postawić. Śledź wiadomości i przeglądaj wyniki oraz statystyki swojej ulubionej drużyny. Znajomość gry może ci naprawdę pomóc w dokonywaniu lepszych wyborów.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Polskie zakłady bukmacherskie

Back to top button