Na czym polega obstawianie zakładów bukmacherskich?

Jeżeli obstawiasz zakłady bukmacherskie i chcesz być profesjonalistą w tej dziedzinie to musisz koniecznie przeczytać ten artykuł. Na wstępie należy wspomnieć o tym, czym są zakłady bukmacherskie. Otóż zakłady bukmacherskie to nic innego, jak rodzaj zakładów wzajemnych, w których należy przewidzieć wynik spotkania sportowego. W zamian za zapłaconą kwotę bukmacher daje nam możliwość wygrania kwoty zakładu, pomnożonej przez odpowiedni kurs. 

co to są zakłady bukmacherskie
Porady bukmacherskie dla początkujących graczy zakładów sportowych

Na czym polega obstawianie zakładów bukmacherskich?

Przede wszystkim należy pamiętać, że osoba, która jest zainteresowana zakładami bukmacherskimi powinna posiadać odpowiedni kapitał. Aczkolwiek czasami zdarza się również tak, że zakłady możliwe są również na kredyt. Obstawianie odbywa się za pomocą środków zgromadzonych na koncie bankowym, bądź gotówki. Zakłady przyjmowane są z wielu dyscyplin sportowych. Natomiast wciąż najpopularniejszymi są piłka nożna, boks, koszykówka, skoki narciarskie i siatkówka.

Zakłady w legalnych zakładach bukmacherskich w Polsce mogą odbywać się na dwa sposoby, a mianowicie: live oraz pre – match. Zakład live daje możliwość typowania wyniku w czasie rzeczywistym, a kolei zakład pre – match dotyczy sytuacji, która dopiero ma wydarzyć się w przyszłości. Oprócz tego zakład można wnosić stacjonarnie, bądź internetowo. 

bukmacher online betclic bonus
Darmowy bonus od bukmachera Betclic – Kod promocyjny: KOD510

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce

Legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce jest wiele, a należy do nich zaliczyć w szczególności:

 • Fortuna – jako pierwszy bukmacher w Polsce zaoferował swoim klientom możliwość zakładów on-line. Oferta Fortuny jest taka sama zarówno w kolekturze, jak i internecie. Natomiast plusem zakładów internetowych jest to, że kliencie mają możliwość udziału w zakładach live. Wszelkie transakcje realizowane są 24 godziny na dobę. Natomiast płatności związane z zakładami on-line odbywają się za pomocą przelewów internetowych, które są odpowiednio zabezpieczone przez system.
 • LV Bet – jest to kolejny, legalny zakład bukmacherski, który posiada licencję Ministerstwa Finansów. Jest to marka, która budzi głębokie zaufanie wśród klientów. Bukmacher LVbet w pełni rozlicza z Urzędem Skarbowym saldo konta użytkowników w ich imieniu. Dzięki czemu, każdy użytkownik może oddać się bezstresowej rozrywce. Wszystkie wygrane z zakładów są automatycznie pomniejszane o kwotę podatku. 
 • forBET – utworzenie konta w forBET zajmuje wyłącznie kilka minut. W pierwszej kolejności należy się zarejestrować. W tym celu należy przesłać wniosek o rejestrację, w którym należy podać między innymi: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, adres e-mail, nazwę użytkownika i hasło. Podanie tych danych uregulowane jest przepisami ustawy hazardowej. Minimalna wartość zakładu wynosi 1 zł. Natomiast maksymalna liczba zdarzeń na jednym kuponie wynosi 32. Z kolei, jeżeli chodzi o maksymalną liczbę wygranej na jednym kuponie to jest 200 000 złotych. 
 • STS – W tym przypadku minimalna wpłata doładowania zależy od wybranego operatora płatności. Konto można zasilić w wybranym przez siebie momencie, nie trzeba tego robić tuż po rejestracji. Minimalna kwota do wypłaty to 1 zł. STS nie pobiera żadnych prowizji oraz opłat dla użytkowników. Z kolei, jeżeli chodzi o najmniejszą kwotę, za którą można zagrać to jest to 2 zł. Na odebranie wygranej jest czas 30 dni od momentu rozliczenia kuponu. Aczkolwiek w przypadku wyższych wygranych okres ten wynosi 14 dni. Minimalny kurs dla kuponu wynosi 1,14.
 • TotalBet – Jest to stosunkowo młoda firma na polskim rynku bukmacherskim, aczkolwiek ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników. TotalBet posiada licencję uzyskaną przez Ministerstwo Finansów, w związku z czym oferuje swoim użytkownikom w pełni legalną grę. Zakład ten oferuje korzystne kursy i szeroki wachlarz wyboru dyscyplin, do których zalicza się między innymi: snooker, golf, krykiet, dart, piłka wodna, a także rugby. Wpłatę swoich środków na konto można dokonać za pomocą DotPay, PayU, jak również Blik. Osoby mające wątpliwości, bądź dodatkowe pytania do tej firmy mogą w łatwy i szybki sposób się z nią skontaktować za pośrednictwem czatu, formularza kontaktowego, wiadomości e-mail, bądź kontaktowi telefonicznemu. Konsultanci na wszelkie zapytania odpowiadają bardzo sprawnie. W związku z czym każdy użytkownik może mieć pewność, że uzyska satysfakcjonującą odpowiedź. 
 • Totolotek – Firma ta rozszerzyła ofertę zakładów live, aż do 40 tysięcy miesięcznie. Dodatkowo dając możliwość łączenia tego typu zdarzeń z zakładami przedmeczowymi. Uruchomiony został również wygodny cashout, dzięki któremu można zamknąć kupon nawet podczas trwania meczu. Przy bonusie Totolotka możliwe są wygrane nawet o 30% wyższe. Z kolei przypisanie karty Bet Club lub do konta on-line daje możliwość historii i salda zakładów zawartych w punktach stacjonarnych. Wkrótce planowana jest także nowoczesna aplikacja na Android i IOS, jak również nowa oferta na sporty wirtualne. Warto jeszcze wspomnieć o tym, iż niewykorzystane punkty zostały przeniesione do nowej wersji edycji programu, w której są wymieniane na środki pieniężne. 
sts kod promocyjny na bonus
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Słownik pojęć kluczowych w zakładach bukmacherskich

 • Czym jest kurs? Kurs jest określeniem prawdopodobieństwa, iż dane zdarzenie wydarzy się w przyszłości. Składa się na niego wiele czynników, do których należy zaliczyć w szczególności formę zespołów i zawodników. 
 • Czym jest zakład pojedynczy? Zakładem pojedynczym nazywa się postawienie wyłącznie jednego zakładu na danym kuponie.
 • Czym jest zakład akumulowany? Zakładem akumulowanym nazywa się postawienie conajmniej dwóch zakładów na jednym kuponie.
 • Czym jest obrót? Obrotem określa się konieczność tego, ile razy trzeba obrócić otrzymaną kwotę, aby otrzymać wygraną przy użyciu bonusu. 
 • Czym jest cashback? Dzięki cashback, użytkownik ma możliwość zwrotu środków pieniężnych na swoje saldo, mimo przegranej.
 • Czym jest cash-out? Cash-out to nic innego, jak możliwość wypłacenia wygranej przed końcem wydarzenia i rozstrzygnięciem kuponu. 
 • Czym jest bankroll? Bankroll to inaczej budżet, który postawiliśmy na daną grę.
 • Czym jest gra pod spadki? Grą pod spadki nazywa się obstawienie polegające na przewidywaniu spadków kursowych.

To oczywiście tylko podstawy, których znać należy przed przystąpieniem do obstawiania zakładów wzajemnych. Kolejnych rzeczy uczymy się z doświadczenia jakie nabywamy w trakcie zabawy z bukmacherką. Należy tylko pamiętać żeby obstawiać za tyle na ile nas stać, nie wolno pozwolić na przegranie wszystkich pieniędzy.

Bukmacher

Jaki bukmacher online oferuje najlepsze promocje i bonusy dla nowych graczy? Czy Betfan to nowy lider z rankingu bukmacherów internetowych? Które zakłady bukmacherskie maja najwyższe kursy? Czytaj nasz blog, a dowiesz się tego wszystkiego z artykułów, które piszemy dla Ciebie.

Polskie zakłady bukmacherskie

Back to top button