Poradnik typera – Czy na obstawianiu można zarobić?

Skuteczne obstawianie zakładów bukmacherskich nie jest łatwe. Wymaga od gracza ogromnej wiedzy, doboru odpowiedniej strategii i umiejętności zarządzania środkami pieniężnymi. Zyskowna gra to wypadkowa wielu czynników. Jeżeli chcemy odnosić systematyczne sukcesy w grze i stale powiększać nasz bankroll (kapitał przeznaczony na grę), powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad a do rozpoczęcia gry właściwie przygotować. Ten poradnik typera powinien pomóc graczom i odpowiedzieć na pytanie czy na obstawianiu można zarobić realne pieniądze?

obstawianie zakładów - poradnik dla typerów
Jak obstawiać mecze u bukmachera żeby z nim wygrywać?

Przede wszystkim wybór strategii – od tego zacznijmy

Są gracze, którzy obstawianie zakładów traktują hobbystycznie jako alternatywę gry w lotto, regularnie typujący kupony złożone z wielu zdarzeń licząc na ogromną wygraną za niewielką stawkę. Owszem takie trafienia się zdarzają, podobnie jak ktoś wygrywa w totalizatorze. 

Oczywiście ten sposób gry szybko weryfikuje życie. Szanse na trafienia takiego akumulatora są bardzo niewielkie, co powoduje, że nasz kapitał szybko stopnieje, nieuchronnie prowadząc do utraty wszystkich środków. Również granie kuponów w różnych rozpisach czy systemach w dłuższej perspektywie czasu nie przynosi spodziewanych efektów. Jeżeli na poważnie zamierzamy grać u bukmachera, musimy mieć świadomość, że tylko granie zakładów pojedynczych ewentualnie złożonych z dwóch typów może przynieść nam wymierną korzyść. Jednak podstawowym warunkiem wygranych, jest odpowiednio wysoka skuteczność naszych typów.

sts kod promocyjny na bonus
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Przed rozpoczęciem obstawiania za prawdziwe pieniądze warto więc sprawdzić naszą skuteczność, grając za wirtualne stawki, dla zabawy. Spróbujmy przez na przykład okres jednego miesiąca typować wyniki spotkań o kursie w przedziale 1,6-2,0, 2,0- 2,9 oraz 3,0. Załóżmy, że w ciągu miesiąca postawiliśmy 10 zakładów na kurs średni 1,7, 10 kuponów o kursie średnim 2,0 i 10 typów z kursem średnim 3,0. Każdy za wirtualne 10 złotych.

Po zakończeniu okresu próbnego analizujemy naszą procentową skuteczność. Ze statystyki dowiemy, na której wartości kursu osiągnęliśmy największy dochód. Pozwoli nam to na określenie kursów spotkań, jakie będziemy grać już za prawdziwe pieniądze. Warto pamiętać, że kupony gramy stałą stawką. Tzn. nie zmieniamy jej ani w przypadku wygranej, ani przegranej. Wszystkiego rodzaju manipulowanie stawkami czy stosowanie różnorakich progresji, może prowadzić do szybkiej utraty całego kapitału.

Przykład określenia strategii gry na podstawie skuteczności typów:

10 kuponów średni kurs 1,7 skuteczność 70 procent

Łączna stawka 100 złotych- zysk 119 złotych netto 19 złotych

10 kuponów średni kurs 2,0 skuteczność 60 procent

łączna stawka 100 złotych – zysk 120 złotych netto 20 złotych

10 kuponów średni kurs 3.0 skuteczność 30 procent

Łączna stawka 100 złotych -zysk 90 złotych, czyli strata netto 10 złotych

Z powyższego przykładu wynika, że w naszym przypadku najbardziej opłacalnym będzie granie stałą stawką kuponów o kursie średnim 2.0. Starajmy się przy tym wybierać zdarzenia, w których nie występuje remis (np. gra under/over na liczbę goli w meczach piłkarskich) co statystycznie zwiększy nasze szanse poprawnego wytypowania kuponu.

Zastanówmy się co wtedy, jeżeli jednak okaże się, że nasza skuteczność wygranych typów w żadnym wypadku nie daje zysku? Czy powinniśmy całkowicie zrezygnować z gry? Szukać sprawdzonych systemów gry (niestety nie ma takowych)? Grać innego rodzaju kupony? Niekoniecznie. Zawsze możemy typować lepiej. Zależy to wyłącznie od nas, dlatego tak ważnym elementem wygrywania w zakładach bukmacherskich jest:

bukmacher online betclic bonus
Darmowy bonus od bukmachera Betclic – Kod promocyjny: KOD510

Analiza i pogłębianie wiedzy zawsze na propsie

Bez podstawowej wiedzy na temat dyscypliny,którą zamierzamy obstawiać ani rusz. Jeśli takiej nie posiadamy, należy jak najszybciej zabrać się do roboty i zdobyć podstawowy. Warto także wybrać dyscyplinę,która jest nam najbliższa i w której będziemy czuć się w miarę pewnie. Jeżeli interesuje nas liga angielska i mecze tych rozgrywek planujemy obstawiać najczęściej, musimy sporo czasu poświęcić na śledzenie jej rozgrywek. Nie tylko suchych statystyk, ale także wydarzeń pozaboiskowych i pozasportowych, niejednokrotnie mających determinujący wpływ na postawę danej drużyny na boisku.

Warto być na bieżąco z informacjami dotyczącymi kontuzji czy urazów czołowych zawodników drużyn ich aktualnej formy, czy zmian kadrowych. Załóżmy, że Robert Lewandowski odniósł kontuzje i nie wystąpi w wyjazdowym meczu z Schalke 04. Wiedząc, że jest czołowym strzelcem drużyny, należy spodziewać się, że Bayern w tym meczu nie zdobędzie np. więcej niż 3,5 gola, zwłaszcza że ze statystyk wynika, iż Shalke traci w spotkaniach rozgrywanych u siebie średnio zaledwie 1,5 gola na mecz. To jeden z przykładów analizy wybranego typu. Pamiętajmy, że wiedza i informacja to niezwykle istotne czynniki w skutecznym obstawianiu wyników.

Właściwe zarządzanie kapitałem i odpowiednie nastawienie

Przystępując do gry, musimy założyć jaki kapitał zamierzamy przeznaczyć na zakłady. Najlepiej robić to w okresach miesięcznych. Załóżmy, że na grę przeznaczamy 1000 złotych, wpłacając je do np. bukmachera Betfan będziemy mieli drugie tyle w bonusie. Powinniśmy tym kapitałem odpowiednio mądrze zarządzać, co oznacza, że nie stawiamy od razu wszystkich środków na jedno spotkanie, bo wydaje nam się, że mecz to tzw. pewniak a my szybko się wzbogacimy. Może okazać się wtedy, że nasza gra zakończy się, zanim jeszcze na dobre zaczniemy grać. Istotne jest określenie stawki na jeden kupon. Jeżeli obracamy wspomnianym 1000 złotych, to aby zagrać 20 kuponów w miesiącu, nasza stawka na jeden kupon wyniesie 50 złotych.

I tego się trzymamy, bazując w grze na określonej wcześniej skuteczności naszych typów. Trafiając z 60- procentową skutecznością, na koniec okresu rozliczeniowego nasz zysk wyniesie 20 procent. Niewiele? No cóż, banki obecnie oferują około 3 procent w stosunku rocznym tak więc to całkiem sporo. Regularna gra wymaga także od typującego odpowiedniego nastawienia psychicznego.

Nie możemy ulegać emocjom, presji i panice w przypadku nietrafienia nawet kilku kuponów z rzędu. Takie „czarne serie” zdarzają się nawet najlepszym graczom. Podobnie jak „zielone serie” kiedy wygrywamy kilka czy kilkanaście kuponów jeden po drugim. Tak więc tylko chłodna głowa, konsekwencja i trzymanie się obranego planu, może nam przynieść sukces.

Bukmacher

Jaki bukmacher online oferuje najlepsze promocje i bonusy dla nowych graczy? Czy Betfan to nowy lider z rankingu bukmacherów internetowych? Które zakłady bukmacherskie maja najwyższe kursy? Czytaj nasz blog, a dowiesz się tego wszystkiego z artykułów, które piszemy dla Ciebie.

Polskie zakłady bukmacherskie

Back to top button